Bestsellery
Gałka do mebli Orient Green w 2 gatunku
Gałka do mebli Orient Green w 2 gatunku

12,00 zł

Cena regularna: 22,00 zł

Najniższa cena: 12,00 zł
szt.
Gałka do mebli Orient Black  w 2 gatunku
Gałka do mebli Orient Black w 2 gatunku

10,00 zł

Cena regularna: 22,00 zł

Najniższa cena: 22,00 zł
szt.
Gałka do mebli Lśniące Srebro
Gałka do mebli Lśniące Srebro

10,00 zł

Cena regularna: 20,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Gałka do mebli Kula biała duża
Gałka do mebli Kula biała duża

10,00 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Premium Gałka do mebli Gwiazdka drewniana
Premium Gałka do mebli Gwiazdka drewniana

24,00 zł

Uchwyt meblowy skórzany prosty camel
Uchwyt meblowy skórzany prosty camel

18,00 zł

szt.
Gałka do mebli Kula biała w kropki złote duża w 2 gatunku
Gałka do mebli Kula biała w kropki złote duża w 2 gatunku

7,50 zł

Cena regularna: 22,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Gałka do mebli Kula Bosmańska 4,5 cm.
Gałka do mebli Kula Bosmańska 4,5 cm.

22,00 zł

Gałka do mebli Chmurka drewniana różowa
Gałka do mebli Chmurka drewniana różowa

20,00 zł

Premium gałka do mebli Miś drewniany
Premium gałka do mebli Miś drewniany

24,00 zł

szt.

Gałki do szafek w stylu japońskim

Gałki do szafek w stylu japońskim to jeden z modniejszych dziś dodatków meblowych. Są one idealnym dopełnieniem japońskiego stylu, który w polskich wnętrzach stosowany jest ciągle z dużą ostrożnością. Niemniej jednak coraz częściej i chętniej zaczyna się w nich pojawiać, zyskując sporą grupę zwolenników. Skąd w ogóle pomysł na tego typu aranżację wnętrza? Z pewnością wynika on z potrzeby zapewnienia sobie harmonii oraz ładu. A styl ów idealnie nadaje się do tego celu właśnie. Wnosi do wnętrz harmonię oraz równowagę, a jednocześnie pozwala się wyciszyć. Wnętrza urządzone w ten sposób zapewniają funkcjonalność, a jednocześnie zachwycają swoją naturalną aranżacją bliską naturze oraz minimalistyczną formą.

Styl japoński w architekturze wnętrz

Styl japoński w architekturze wnętrz pojawił się już setki lat temu. Od wieków ukierunkowany był on na ascezę oraz na osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Aranżowana przestrzeń miała pomóc domownikom w uzyskaniu takiego właśnie celu. Siłą rzeczy, wszystkie elementy znajdujące się we wnętrzach japońskich musiała cechować prostota oraz harmonia i minimalizm. W ten sposób orientalna filozofia przeniosła się do wnętrz, w których wspomagać miała osiągnięcie wspomnianej harmonii.

Dodatki do szafek w stylu japońskim

Wybór dodatków do szafek w stylu japońskim, to wybór prostych, minimalistycznych form, a także postawienie silnego akcentu na naturalne materiały oraz na harmonijność. Ważnym elementem w urządzaniu wnętrz jest oszczędność. To ona stanowi clue całego wystroju. Dzięki niej mamy do czynienia z dużymi przestrzeniami oraz ze stosunkowo niewielką ilością dodatków. Wszystko razem tworzy spójny i niespotykany nigdzie indziej niesamowity klimat. Bardzo charakterystyczne są przeszklenia, zwłaszcza zaś w miarę możliwości duże okna. To dzięki nim do wnętrz w japońskim stylu dostaje się duża ilość naturalnego światła, zaś samo wnętrze pięknie komponuje się z otoczeniem.

Sprawdź również naszą ofertę uchwytów do mebli w stylu orientalnym.

Drewniane uchwyty meblowe w roli głównej stylu japońskiego

W japońskich wnętrzach królują naturalne materiały. Oprócz drewnianych drzwi, parawanów, czy ram ważnym elementem są też drewniane meble, które warto przyozdobić drewnianymi uchwytami meblowymi. Same meble są najczęściej wykonane z cyprysów, klonów, czy czerwonej sosny. Znaleźć można wśród nich drewniane wyposażenie oraz bambus. Idealnym wyborem są również barwy ziemi. 

Styl japoński we wnętrzach

Styl japoński we wnętrzach w dużej mierze ma swoje podłoże w tradycji oraz w filozofii buddyjskiej zen. To właśnie zen zawdzięcza prostotę form, linii, światła, a także zamiłowanie do otwartych przestrzeni i podstawowych materiałów. Na tych właśnie elementach opiera się wystrój wnętrz urządzonych w japońskim stylu. Jeśli zależy Ci na stworzeniu wnętrza odzwierciedlającego idealnie styl japoński, wówczas konieczne jest wyeliminowanie ścian wewnętrznych. W ten sposób według architektów japońskich tworzy się związek na linii natura – budynek oraz wnętrze – środowisko. Dlaczego filozofia zen jest tak istotna w aranżowaniu przestrzeni? Ponieważ buddyzm daje podstawy do zarządzania przestrzenią. A ta umiejętność została opanowana do perfekcji przez Japończyków, którzy uważają, iż przestrzeń oraz sprzęty znajdujące się w domu, w tym sprzęty AGD muszą zostać odpowiednio zaaranżowane, aby człowiek mógł otaczać się pozytywną energią.

Wymień gałki w drzwiach przesuwnych i nadaj im stylu japońskiego

Styl japoński zakłada urządzanie domu z otwartymi przestrzeniami, częstym elementem takich domów jest obecność drzwi przesuwnych, które pozwalają na zamykanie i otwieranie przestrzeni w dowolnym momencie. Będą to drzwi wykonane z cienkiego drewna, a także drzwi przepuszczające światło, które w Japonii wykonywane są ze specjalnego papieru washi. W rodzimych warunkach zastępują je drzwi ze szklanych paneli, które są praktyczne oraz funkcjonalne. Dzięki drzwiom tego rodzaju wydzielane są strefy, zmieniające się wraz z potrzebą mieszkańców, czy porą dnia. Innym istotnym elementem wnętrz w stylu japońskim jest kolorystyka. Ważne, aby stosować naturalną kolorystykę, która będzie skupiać się wokół jasnych odcieni brązu. Dominujące są więc kolory monochromatyczne, choć możliwe są akcenty mocniejsze, dzięki którym przełamana zostanie monotonia. Dobrze widziane ponadto są także kolory kontrastowe, w szczególności biel i czerń lub czerwień. Najważniejsze jednak, aby wnętrze prezentowało się spójnie oraz harmonijnie. Do minimum ograniczyć trzeba też ilość mebli i posiadanego sprzętu AGD, które mają zajmować jak najmniejszą ilość użytkowej powierzchni. Jeśli nie zdecydujecie się zastąpieniem łóżka materacem Futon, koniecznie wybierzcie do domu akcesoria i meble z naturalnych materiałów i o prostych formach. Warto dodawać meble niskie, takie jak stolik kawowy, czy niskie komody, niskie półki. Wymieniając gałki w drzwiach lub szafkach na uchwyty meblowe w stylu japońskim, nadamy wnętrzu spójności.

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl