Opcje przeglądania
Średnica / Szerokość
Długość gwintu
Średnica gwintu
Rozstaw otworów
Materiał
Cena
  • od
    do
Bestsellery
Gałka do mebli Orient Green w 2 gatunku
Gałka do mebli Orient Green w 2 gatunku

12,00 zł

Cena regularna: 22,00 zł

Najniższa cena: 12,00 zł
szt.
Gałka do mebli Orient Black  w 2 gatunku
Gałka do mebli Orient Black w 2 gatunku

10,00 zł

Cena regularna: 22,00 zł

Najniższa cena: 22,00 zł
szt.
Gałka do mebli Lśniące Srebro
Gałka do mebli Lśniące Srebro

10,00 zł

Cena regularna: 20,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Gałka do mebli Kula biała duża
Gałka do mebli Kula biała duża

10,00 zł

Cena regularna: 18,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Premium Gałka do mebli Gwiazdka drewniana
Premium Gałka do mebli Gwiazdka drewniana

24,00 zł

Uchwyt meblowy skórzany prosty camel
Uchwyt meblowy skórzany prosty camel

18,00 zł

szt.
Gałka do mebli Kula biała w kropki złote duża w 2 gatunku
Gałka do mebli Kula biała w kropki złote duża w 2 gatunku

7,50 zł

Cena regularna: 22,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Gałka do mebli Kula Bosmańska 4,5 cm.
Gałka do mebli Kula Bosmańska 4,5 cm.

22,00 zł

Gałka do mebli Chmurka drewniana różowa
Gałka do mebli Chmurka drewniana różowa

20,00 zł

Premium gałka do mebli Miś drewniany
Premium gałka do mebli Miś drewniany

24,00 zł

szt.

Uchwyty w stylu modernistycznym – jak stworzyć idealne wnętrze w tym stylu?

Uchwyty w stylu modernistycznym są jednym z elementów, które budują klimat wnętrz zaaranżowanych w tej manierze. Jeśli szukasz sposobu na piękne urządzenie wnętrza, które jednocześnie zachwycać będzie funkcjonalnością, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę ten właśnie styl. Wybierając meble, dodatki, czy elementy dekoracyjne takie jak chociażby gałki, czy uchwyty meblowe, kierować należy się jednym z podstawowych haseł modernizmu, czyli form follows function. Jest to maksyma oznaczająca dosłownie „forma wynika z funkcji”, co przekłada się na dopasowywanie przedmiotów i rzeczy do ich działania i użyteczności. Wnętrza modernistyczne są zazwyczaj białe i pozbawione zbędnych ozdób, także narożników, kasetonów etc. Najważniejszym elementem jest prostota form, która dominuje w całym wnętrzu modernistycznym. Spotkać można więc tu gładkie ściany i powierzchnie oraz otwarte przestrzenie.

Gałki meblowe w stylu modernistycznym świetnie pasujące do mebli pokojowych

Gałki meblowe w stylu modernistycznym w ofercie sklepu internetowego Regalka.pl. Świetne uzupełnienie do mebli salonowych, szafek i witryn. Sklep regalka.pl jako lider w branży, oferuje szeroki wybór gałek i uchwytów do szaf w różnych kolorach i rozmiarach.

Historia modernizmu w meblarstwie

Modernizm wywodzi się z niemieckiego Bauchausu oraz ze stylu Międzynarodowego, czyli połączenia minimalizmu i funkcjonalizmu, które popularne były w latach 20. i 30. XX-wieku. Dzięki czerpaniu z elementów charakterystycznych dla art deco, a także abstrakcjonizmu i kubizmu powstał oryginalny styl o niepowtarzalnym charakterze. Meble w tym stylu wykonane są z materiałów odzwierciedlających zasady modernizmu. Są więc bardzo często wykonane z giętego drewna, stali chromowanej, a także ze skóry w czarnym, czy białym kolorze. Meble te przywodzą na myśl dzieła sztuki, choć jak najbardziej mają one funkcję użytkową.

Cechy stylu modernistycznego we wnętrzach

Jednym z kluczowych elementów stylu modernistycznego jest łączenie geometrycznych kształtów z intrygującym wzornictwem. Połączenie minimalizmu z elegancją daje ciekawe efekty wizualne, zwłaszcza w przypadku wykorzystywanych do dekoracji wnętrz tkanin. Jako że styl ten opiera się o koncepcję mebli funkcjonalistycznych, cała konstrukcja wyposażenia oraz wszystkie materiały, jakie wykorzystywane są do aranżacji, bazować będą na tej zasadzie. Wnętrza w tym stylu wyposażone są w meble, których faktura i kształt są eksponowane. Ponadto ważnym elementem jest też spójna paleta kolorów, która uatrakcyjniana jest jednak przez wzory oraz geometryczne kształty. Pozwala to nadać wnętrzom dynamicznego charakteru.

Dodatki do mebli w stylu modernistycznym – bo liczy się forma i kształt

W stylu modernistycznym pierwotnie istotne znaczenie odgrywały kształty oraz forma. Dominujące były w nim linie proste, które łączyły się z naturalnymi materiałami oraz z otwartymi przestrzeniami. Prostota form pozwalała na stworzenie atrakcyjnego wnętrza, które prezentowało się oryginalnie i pięknie, a jednocześnie było ono funkcjonalne, eleganckie oraz proste. Styl ten zakładał zaaranżowanie wnętrza tak, aby pozbawione było zbędnych elementów, dzięki czemu stworzona przestrzeń była zarówno wygodna, jak i przestronna oraz uporządkowana. Dziś zdecydowanie odchodzi się od takiego sposobu podejścia do stylu modernistycznego. Coraz częściej modernistyczni projektanci posługują się krzywiznami, dzięki czemu wnętrza prezentują się bardziej intrygująco i oryginalnie.

Oświetlenie wnętrz modernistycznych

Oświetlenie w stylu modernistycznym ma bardzo duże znaczenie. Jest ono wręcz kluczowe, bo odpowiednio dobrane lampy, czy inne elementy oświetlenia stworzą odpowiedni nastrój we wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem zawsze jest wybór lampy o ciekawej formie, bo zapewni ona klimat modernistyczny we wnętrzu. Co ważne, w przypadku tego stylu najważniejszym elementem jest właśnie tworzona atmosfera, która liczy się bardziej, niż funkcjonalność wnętrza. Warto wybierać więc np. lampy o oryginalnych, geometrycznych kształtach, bo to one nadadzą wnętrzu modernistyczny look i świetnie dopełnią zastaną przestrzeń.

Modernizm we współczesnym wydaniu

Niezmiennie we wnętrzach w modernistycznym stylu ważną rolę odgrywa prosta forma oraz wolna przestrzeń. Dlatego też bazują one na neutralnych kolorach oraz na popularnych materiałach, a więc drewnie, szkle, czy stali. Warto wykorzystać we wnętrzach meble, które wzorowane są na tych, jakie powstawały w latach 20-tych i 30-tych. Wówczas doskonale oddają one klimat modernizmu. Ważne jest również wykorzystanie oryginalnych elementów, jakie charakterystyczne są dla tego stylu – tu sprawdzą się doskonale odrestaurowane meble. Pod warunkiem oczywiście, że jesteśmy w ich posiadaniu. Ilość mebli nie powinna być przytłaczająca, bo modernizm zakłada dużo wolnej przestrzeni, w której będziemy czuć się harmonijnie. Nie można też zapomnieć o oryginalnych dodatkach, które będą dopełniać atmosferę wnętrza. Mogą być to proste dodatki z metalu, szkła, drewna etc. Idealnie, jeśli bazować będą one na prostych liniach oraz prostych kątach, bo wpasują się świetnie w założenia stylistyczne modernizmu.

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl