Bestsellery

Uchwyty do mebli w stylu wiejskim

Uchwyty do mebli w stylu wiejskim są lubiane przez miłośników drewnianych, wiejskich chat. Bardzo dobrze pasują do szaf i komód pomalowanych na biało, wprowadzają do wnętrz atmosferę typową dla ciepła, jakie dają drewniane meble. Z pomocą odpowiednich uchwytów możesz zmienić odbiór szaf i komód.

Pokaż

Uchwyty do mebli w stylu wiejskim

Uchwyty do mebli w stylu wiejskim są lubiane przez bardzo szerokie grono ludzi. Styl wiejski odnosi się do tradycyjnej chłopskiej chaty, którą dziś podziwiać można w skansenie. W stylu wiejskim dostrzec można mnóstwo elementów, które posiadają aranżowane na modłę wiejską wzory. Można dostrzec w nim zarówno inspiracje rodem z polskiego sioła, jak i ze wsi szwedzkiej, prowansalskiej, czy jeszcze innej. To styl, który pozwala ludziom znaleźć odskocznię od pędu, w jakim żyjemy na co dzień. Choć styl wiejski ma różne odmiany i każda z nich ma inne charakterystyczne cechy, to jednak łączy je kilka wspólnych elementów. Między innymi jest to prosta forma, proste zdobienia, a także kolory natury wykorzystywane we wzornictwie.  Nie trzeba obawiać się przy okazji mieszania kilku różnych stylów, bo tworzą one ciekawy i spójny obraz, zapewniający przyjemność z przebywania w sielskim, wiejskim wnętrzu.

Uchwyty do mebli wiejskie, urządź wnętrze w stylu rustykalnym

We wnętrzach w stylu wiejskim dominujące są proste formy. Ważny jest dobór prostych elementów, które wpasują się w stylowe wnętrze. Są to między innymi drewniane meble, które nosić będą ślady zużycia oraz rysy i spękania, a także nierówne barwienia. Mogą być to zarówno stare, jak i nowe meble, przy czym, jeśli postawi się na meble nowe, wówczas powinny być one sztucznie patynowane. W stylu wiejskim najbardziej sprawdzają się meble masywne, które posiadają proste kształty. Można jednak pokusić się o przyozdobienie wnętrza meblami z delikatnym wzorkiem, pod warunkiem, że będzie to mebel przypominający finezyjne dworkowe sprzęty.

Obok odpowiedniego umeblowania ważną rolę odgrywają materiały, z jakich wykonywane są elementy wyposażenia. Stawiać należy na materiały naturalne, w tym drewno oraz glinę. Dlatego też wdzięcznym elementem wiejskiej kuchni będą drewniane uchwyty do mebli, naczynia gliniane, a także lniane i płócienne obrusy, makaty etc. Dobrze komponują się one z serwetkami, czy koronkami, które służyć mogą jako ozdoba wiejskich wnętrz. Świetnym elementem zdobniczym są ponadto dekoracje wykonane z kutego żelaza.

Sprawdź również naszą ofertę uchwytów do mebli w stylu loftowym.

Rustykalne uchwyty do komody

Dodatki do mebli w stylu wiejskim to przede wszystkim motywy roślinne, pojawiające się na gałkach do mebli, meblach oraz na kafelkach. Najpopularniejsze to oczywiście uproszczone, kolorowe zdobienia w formie liści, kwiatów, gałązek i tego typu ornamentów. To jednak niejedyne rozwiązania charakterystyczne dla dekoracji wnętrz. Dużą rolę odgrywają dekoracje żywe, czyli składające się z polnych kwiatów oraz suszonych ziół. To idealne dopełnienie wnętrz w wiejskim stylu.

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl