Przepis na sukces by FROM TRASH TO TREASURE

0
DIY - przepis na sukces by FROM TRASH TO TREASURE

Przepis na sukces by FROM TRASH TO TREASURE

1. Jak to się wszystko zaczęło?

Wszystko zaczęło się we wczesnych latach 80'tych kiedy zaczęłam miewać tak zwane "napady twórczości". Mama zawsze musiała mieć pod ręką pełny wachlarz akcesoriów plastycznych żeby nade mną zapanować. Tak już zostało. Ciągle muszę coś malować, sklejać, szlifować czy decoupage'ować.
Zwykle jest tak, że ludzie idą do nudnej pracy żeby zarobić na swoje hobby, którym zajmują się wieczorami czy w weekendy. Ja co prawda nie mam wolnych wieczorów, ale za to na codzień  pracuje z czymś co jest moją prawdziwą pasją.

2. Czy korzysta Pani tylko z farb Annie Sloan?

Moimi ulubionymi farbami są farby olejne nowej generacji, nie korzystam z farb kredowych.

3. Czy renowacja mebli to pasja czy sposób na życie?

Na początku zajmowałam się renowacją mebli na zasadzie hobby i upiększania  własnego domu. Teraz jest to już coraz bardziej czasochłonne i "realistycznie dochodowe". Po letnich wakacjach mam w planach otworzenie małego sklepiku/warsztatu meblowego.


4. Jest Pani samoukiem? Czy może brała Pani w jakiś kursach?

Jestem samoukiem. W tym temacie można nauczyć się wiele na zasadzie prób i błędów. Poza tym Internet jest pełny doskonałych filmów i tutoriali.

5. Czy zdarzały się wpadki w czasie renowacji?

Wpadki w czasie renowacji to nie problem, bo większość można poprostu zetrzeć, wyszlifować lub zamalować. Ja jestem "mistrzem zmiany planów" więc zawsze znajdę jakieś rozwiązanie.

6. Gdzie znajduje Pani meble do odnowienia?

Meble do odnowienia znajduję głównie w Internecie w ogłoszeniach typu "oddam za darmo". Co prawda to wymaga sprawdzania tych portali dosłownie co 10-15 minut, ale w erze smartfonów to nie jest wielkie wyzwanie. Pozostałe meble przywożą do mnie klienci (projekty na zamówienie). Raz na jakiś czas kupuję coś za symboliczną kwotę, ale moimi ulubionymi meblami do przeróbek są tak zwane " beznadziejne przypadki" - te są z reguły darmowe.

7. Jakich rad udzieliłaby Pani debiutantom?

Początkującym meblowym malarzom radzę iść na całość! Jesli szalony kolor nie wypali zawsze można przemalowac na coś spokojniejszego. Warto zadawać pytania i oglądać tutoriale. Malując dla siebie nie sugerujcie się modą ani opiniami innych tylko własnym gustem. Ale jeśli chcecie zacząć na meblowym refreshingu zarabiać, wtedy warto zainteresować się trendami i upodobaniami potencjalnych klientów. 

Uchwyty do mebli dają nowe życie starym meblom.

Komentarze do wpisu (0)

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl