Pokój ucznia – jak zadbać o porządek

0
Pokój ucznia – jak zadbać o porządek

Pokój ucznia – jak zadbać o porządek, organizer na biurku

Porządek na biurku i wokół niego to podstawa dla ucznia. Nadmiar rzeczy może przytłaczać na co dzień, a co dopiero przy nauce. Niech Twój uczeń schowa wszystko, co niepotrzebne do szuflad i na półki. Na biurku warto postawić organizer na przybory jak długopisy, ołówki, karteczki, nożyczki, spinacze itp. Tak zorganizuj przestrzeń w pokoju dziecka, by każda książka, zabawka i szkolne przybory miało w nim swoje miejsce. Wyćwicz w dziecku nawyk odkładania rzeczy (np. codziennie o stałej porze). Pod ręką zostaw dziecku niezbędne książki, przybory i przydatne w nauce akcesoria (np. planer, kalkulator, drukarka).

Pojemne szafki i szuflady, uchwyty meblowe do szafek

Dzieci mają sporo rzeczy – ubrań, zabawek, bibelotów, pamiątek z wakacji i prezentów od dziadków. Aby to wszystko zmieścić i jeszcze zachować przy tym porządek, przydadzą się funkcjonalne szafy i szuflady. Zrób dziecku niespodziankę i pod jego nieobecność wymień gałki i uchwyty meblowe w szafkach. Kto wie, być może właśnie one zachęcą dziecko do otwierania i systematycznego sprzątania w pokoju. Wymiana zajmie niewiele czasu, a jest bardzo efektowna. Ponadto warto włożyć do szuflad organizery, dzielące ją na przegródki. Dzięki temu łatwiej jest zachować w niej porządek i szybciej znaleźć to, co potrzebne, bez przekładania zawartości całej szafy.

 

Zamów uchwyt do mebli w kształcie samochodziku

Zamów uchwyt w kształcie serduszka

Zamów uchwyt do mebli z ptaszkami

Zamów gałkę do mebli w kształcie rozgwiazdy

Segregatory i teczki

Segregatory i teczki to niewielki wydatek, a porządek gwarantowany! Przygotuj wraz z dzieckiem teczki, do których będzie wkładał np. stare sprawdziany, rysunki, prace domowe itp. Podpisz każdy z segregatorów, by łatwiej było później odnaleźć potrzebne rzeczy. 

Tablica korkowa

Tablica korkowa to dobry sposób na uporządkowanie notatek, karteczek, listy zadań do wykonania, harmonogramu sprawdzianów i lektur do czytania. Z drugiej strony może być miejscem na inwencję twórczą Twojego dziecka – miejsca na ekspozycje jego prac, ulubionych cytatów, tekstów piosenek czy plakatów sportowców lub piosenkarzy. Dajmy dziecku przestrzeń do wyrażenia „własnego ja” – szczególnie kiedy wkracza w nastoletni wiek. Wszak każdy był kiedyś dzieckiem i wie, jak to istotne w rozwoju.

Dyscyplina to podstawa

Oprócz układania na swoje miejsce przedmiotów warto również zadbać o sprzątanie tj. odkurzanie dywanów, sprzątanie kurzu z półek, podlewanie kwiatów itp. Od najmłodszych lat Twojej pociechy ucz dziecko dbania zarówno o indywidualną, jak i wspólną przestrzeń. Wyrób w nim nawyk sprzątania, np. w sobotę, a będzie robiło to automatycznie.

Pokój ucznia to istotne miejsce, w którym Twoje dziecko spędzi mnóstwo czasu na naukę, zabawę i sen. Niech będzie przestrzenią, w  której z łatwością się skoncentruje, ale również motywuje do rozwoju własnych zainteresowań i pasji.

Photo by Jonathan Borba on Unsplash

Komentarze do wpisu (0)

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl