Modny styl loftowy w Twoim mieszkaniu

0
Modny styl loftowy w Twoim mieszkaniu

Modny styl loftowy – skąd się wziął?

Trudno jednoznacznie określić, kiedy i gdzie dokładnie powstał styl loftowy. Przyjmuje się jednak Paryż i Nowy Jork jako miejsca rozkwitu aranżacji przemysłowych. W latach 50. XX wieku na rynku pojawiło się bowiem mnóstwo opuszczonych fabryk i warsztatów, które kusiły niską ceną. Były one coraz częściej zajmowane przez artystów, tworzących w nich swoje pracownie i sale wystaw, połączone z mieszkaniami. W Polce moda na styl loftowy nastała dopiero w latach 90. i dziś cieszy się wzrastająca popularnością.

Przestrzeń – najważniejsza w stylu loftowym

Mieszkania w stylu industrialnym są szalenie przestronne. Zwykle brak w nich typowego podziału ścian, wyznaczających konkretne pomieszczenia. To meble i elementy wyposażenia wyznaczają sfery – kuchni, sypialni czy salonu. Zwykle przestrzeń jest również bardzo wysoka i zaaranżowana po sam sufit (tzn. tworzone są półpiętra i antresole). Jednak dziś, styl loftowy jest tak popularny, że tworzy się go nawet w niewielkich mieszkaniach. Duża przestrzeń to również zwykle dużo jasności naturalnego światła. Wprowadza się je do domu dzięki dużym oknom. Niejednokrotnie w mieszkaniach w stylu industrialnym rury hydrauliczne, przewody elektryczne czy elementy konstrukcji pozostawione są na wierzchu.

Styl loftowy – jakie materiały i kolory

Styl przemysłowy to również surowe materiały. Najchętniej widoczne są cegła, beton, metal, kamień, szkło czy drewno. Nawet jeśli nie można ich zastosować w wersji naturalnej, stosuje się aranżacje z materiałów do złudzenia przypominające wersję wziętą z natury. Jeśli chodzi o kolory to także drewniany, ceglany, metal, miedź, stal, rdza (czyli barwy nawiązujące do przemysłu), szkło i złoto, czerń i biel. Modne w lofcie są szarości – od ciemnego do betonowego odcienia. Z kolei najczęściej widziane tkaniny w industrialnym stylu to len, zamsz lub skóra.

Oświetlenie w stylu loftowym

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia w stylu industrialnym są lampy. Najbardziej charakterystyczne – o kształtach i formach niczym wyciągniętych ze starych fabryk. Niejednokrotnie są ciągiem samym żarówek lub lampą stylizowaną na żarówkę. Chętnie wykorzystuje się także lampy z metalowymi kloszami i stalowymi kratkami. Dla oświetlenia, lecz jednocześnie dekoracji, sięga się po lampiony lub reflektory. 

Meble i dodatki do mieszkania w stylu loftowym

Meble w stylu industrialnym to zwykle drewniane lub metalowe propozycje – niejednokrotnie ze szklanymi podświetlanymi witrynami. Jeśli chcesz wykorzystać stare wyposażenie, możesz odmienić je w jedną chwilę, a pomogą w tym uchwyty meblowe. Ozdobne gałki meblowe w postaci miedzianej lub szarej kostki lub w formie prostopadłościanu dostępne w sklepie regalka.pl. Modnym elementem wyposażenia są również lustra lub nawet same ich metalowe ramy. Sięgnij także po miedziane wazony, przytulne poduszki i miękkie dywany, które nieco ocieplą wnętrze i nadadzą mu domową przytulność.

Modny styl loftowy, choć wydaje się być surowy to tak naprawdę daje szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych.

Komentarze do wpisu (0)

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl