Jakich błędów nie popełnić urządzając mieszkanie?

0
Jakich błędów nie popełnić urządzając mieszkanie?

Jakich błędów nie popełnić urządzając mieszkanie?

PO PIERWSZE - PLANUJ

Nietrafione próby aranżacyjne potrafią słono nas kosztować. Przemalowywanie wnętrza ze względu na źle dobrany kolor farby, zbyt późne kucie ścian, kiedy okazuje się że w pomieszczeniu jest za mało źródeł światła, przekładanie designu nad funkcjonalność - takie kardynalne błędy potrafią sprawić, że projektowanie wymarzonego mieszkania zamienia się w utrapienie. Zanim zatem zabierzesz się za urządzenie swojego gniazdka, dobrze to zaplanuj!

PO DRUGIE - WŁAŚCIWY DOBÓR KOLORÓW I SPÓJNOŚĆ STYLISTYCZNA

Barwy w ogromnym stopniu wpływają na atmosferę panującą w pomieszczeniu. Niektóre odcienie potrafią wspaniale odprężać, inne pobudzają do działania. Zastanów się jakim typem osobowości jesteś i w jakich otoczeniu czujesz się najlepiej. Jeśli kochasz żywe odcienie pamiętaj żeby zastosować je nie jako bazę, lecz dodatek, tak aby nie przytłoczyć wnętrza. Zadbaj też o spójność stylistyczną swojego mieszkania. Industrialna sypialnia w połączeniu z prowansalską kuchnią nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Bardzo bezpiecznym wyborem jest aranżowanie mieszkania w tym samym stylu i podobnej kolorystyce - dzięki temu unikniesz ewentualnej estetycznej gafy.

PO TRZECIE - NIE KOPIUJ KATALOGÓW WNĘTRZARSKICH!

Najważniejsze jest żebyś to Ty czuł się w swoim domu jak najlepiej. Rodzinne pamiątki, zdjęcia czy osobiste bibeloty dodadzą Twojemu domowi niezwykłego i unikalnego charakteru.

PO CZWARTE - ZADBAJ O OŚWIETLENIE

Jedno źródło światła to zdecydowanie za mało! Już na etapie stanu surowego przemyśl rozłożenie kontaktów, oświetlenia ściennego i sufitowego. Oświetlenie wieloźródłowe nie tylko zwiększa funkcjonalność pomieszczenia, ale również dodatnio wpływa na jego estetykę. Kilka punktów świetlnych czyni wnętrze znacznie bardziej plastycznym, powiększa je optycznie i potrafi kreować nastrój intymności.

PO PIĄTE - DODATKI TO PODSTAWA

Nieważne w jakim stylu urządzasz swoje mieszkanie, pamiętaj, ze diabeł tkwi w szczegółach. Przyozdób swoją kanapę pięknymi poduszkami, stół podkładkami, okna zasłonami, a na meblach zamontuj nasze niezwykłe uchwyty meblowe.

Zdjęcie: Eclectic Living

Komentarze do wpisu (0)

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl