Gałki do szafy dla dzieci 0
Gałki do szafy dla dzieci

Gałki do szafy dla dzieci. Meble w pokoju dziecięcym – jak je dobrać, by spełniały swoją rolę?

Planujesz zakup mebli do pokoju swojego dziecka? Koniecznie zastanów się, jak je dobrać, aby spełniały one swoją rolę i były funkcjonalne. Nie ma wątpliwości, że poza walorem estetycznym meble dziecięce powinny być bezpieczne i funkcjonalne, a elementy te budują między innymi dodatki typu gałki do szafy dla dzieci, wykończenia mebli, itp. elementy. Podpowiemy wam, na co zwrócić uwagę, aby meble, które znajdą się w pokoju waszej pociechy, spełniały wasze oczekiwania oraz zaspokajały potrzeby dziecka. 

Dobierz gałki meblowe dla dzieci, odpowiednie do wieku dziecka

Jednym z najważniejszych elementów, jakimi należy się kierować, jest dobór mebli odpowiednio do wieku pociechy. Ważne jest, aby dla małych dzieci wybierać jak najbezpieczniejsze meble, które zapewniają wygodne i funkcjonalne użytkowanie. Sięgaj po meble, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed zagrożeniami. Idealnie, jeśli posiadają one np. zaokrąglone brzegi, by uchronić dziecko przed niebezpiecznymi uderzeniami o ostre kanty. W przypadku młodszych dzieci zamiast szaf przesuwnych, postaw na meble wyposażone w gałki meblowe dla dzieci, co zdecydowanie jest praktyczniejszym rozwiązaniem. Warto wiedzieć też, iż istnieje szereg mebli, które dosłownie rosną wraz z wiekiem Twojego dziecka. Wystarczy dodać lub zabrać któryś z elementów, by meble spełniały potrzeby coraz starszych dzieci.

Gałki do szafek dziecięcych odporne na uszkodzenia

Meble w dziecięcym pokoju przejść będą musiały niejedno… Każdy rodzic może mieć pewność, że meblościanka, łóżko, a nawet biurko przetrwać będą musiały rozmaite dziecięce pomysły, począwszy od wspinaczki, na skokach kończąc. Właśnie dlatego bezpieczeństwo to jedna z kluczowych kwestii, o jakie należy zadbać. Najlepiej, jeśli meble posiadać będą certyfikaty, czy atesty bezpieczeństwa, wymagane na terenie Unii Europejskiej. To jednak nie wszystko – oceńcie jakość mebli sami, przyglądając się jego konstrukcji, budowie, wykończeniom, czy dodatkom, które zostały w nim zamontowane. To ważne, by wszelkie elementy zostały wyprodukowane z surowców, które nie wywołują alergii, a także by zamontowane zostały w sposób prawidłowy i bezpieczny. Uchroni to wasze dzieci przed nieszczęśliwymi wypadkami. Przykładowo, jeśli wybieracie biurko wyposażone w gałki do szafek dla dzieci, upewnijcie się, że posiadają one dobre mocowania, dzięki czemu gałki trzymać będą się na swoim miejscu. Dobrze też, jeśli szuflady oraz szafki zostaną wyposażone w specjalne systemy bezpiecznego zamykania, dzięki czemu dzieci nie przytrzasną palców.

Stylowe gałki do mebli dzieci

Estetyka to jedna z kwestii, która odgrywa niezwykle ważną rolę przy doborze dziecięcego wyposażenia do pokoju. Innych mebli poszukiwać będziesz do pokoju dziewczynki, innych dla chłopca. Możliwe jest także dobranie mebli z grupy tzw. uniseks, które świetnie sprawdzą się w pokoju rodzeństwa. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybranie mebli tzw. uniseks, które wyposażone zostaną w specjalne dodatki do mebli. Mogą być to np. specjalne gałki do szafy dla dziecka, dzięki którym wnętrze zaprezentuje się od razu całkowicie odmienione. Weselsze, bardziej przyjazne oraz oryginalne. Takie dodatki jak wspomniane gałki meblowe dla dzieci to urocze i pomysłowe elementy, które sprawiają, że ze zwykłej szafy można stworzyć oryginalny mebel, który będzie ukochany przez dziecko. Mnóstwo ciekawych motywów, jakie składają się dziś na tego rodzaju dodatek, sprawi, że dzieci będą zadowolone, mogąc korzystać z takich właśnie elementów w swoich biurkach, czy szafkach na ubrania. A równocześnie zwykła szafka na ubrania nabierze od razu dziecięcego charakteru, idealnie nadając się do pokoju małego chłopca, czy dziewczynki. Ważne jest też, że wraz z dorastaniem dziecka nie będzie konieczna wymiana całych mebli, a jedynie tego rodzaju dodatków, by dopasować je idealnie do gustu i upodobań rosnącego dziecka i jego zmieniającego się gustu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą regalka.pl

Gałki do szafki widoczne w artykule:

gałka do szafek

Cena: 15zł

gałka do szafek

Cena: 18zł

Komentarze do wpisu (0)

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl