Eklektyzm w mieszkaniu – daj się ponieść wyobraźni

0
Eklektyzm w mieszkaniu – daj się ponieść wyobraźni

Eklektyzm w mieszkaniu – jak je urządzić?

Jeśli podoba Ci się wiele rzeczy jednocześnie i nie możesz się zdecydować, styl eklektyczny w mieszkaniu będzie w sam raz dla Ciebie! Takie aranżacje pozwalają podkreślić indywidualny charakter i nieszablonowy styl domowników. Nie bez powodu najczęściej goszczą w mieszkaniach artystów, podróżników czy niebywałych pasjonatów. W tym stylu ważne jest jednak umiejętne łączenie starego z nowym, materiałów surowych z tymi bardziej przytulnymi czy barw zimnych z ciepłymi odcieniami. Eklektyzm lubi także patchworkowe wzory, np. poszewki uszyte z różnych skrawków materiałów czy łączenie odmiennych motywów (np. kratki z roślinami). W eklektycznych wnętrzach próżno szukać jednakowych krzeseł czy poduszek. Ale właśnie w tym pozornym nieładzie tkwi całe piękno i aranżacyjna swoboda.

Vintage – łącznik historii ze współczesnością

Najpiękniej w eklektycznym mieszkaniu prezentują się meble i dodatki vintage. Stół po dziadkach lub znaleziony na strychu kredens, mogą stać się prawdziwą perłą w aranżacji domu. Oprócz wartości dekoracyjnych i funkcjonalnych będą mieć również znaczenie sentymentalne. Jeśli nie masz takich okazów, wybierz się na targ staroci lub zakup meble w stylu vinatage. Inspiracją są również samodzielne zabiegi na meblach, sprawiające, że wyglądają one na starsze, niż są w rzeczywistości. Skutecznym rozwiązaniem są także uchwyty meblowe, które w szybki i prosty sposób nadadzą charakter wnętrzu Twojego domu!

Zamów uchwyt skórzany 

 

Zamów uchwyt do mebli kula

 

Kup gałkę złotą w stylu orientalnym

Eklektyzm – znajdź klucz do ładu w chaosie

Mimo tak dużej dowolności w eklektyzmie trzeba zdecydować się na klucz w osiągnięciu aranżacyjnego sukcesu. Inaczej, wnętrze może przytłaczać i sprawiać wrażenie chaosu. Warto więc zdecydować się na dominujący styl (np. skandynawski), a następnie do dobrać do niego eklektyczne dodatki jak stół retro, klasyczny dywan czy fotel w spadku po pradziadku. Niech aranżacja – mimo że składać się będzie z wielu odmiennych akcentów – sprawia wrażenie dobrze przemyślanej i tworzącej spójną opowieść.

Dodatki a eklektyzm w mieszkaniu

Trzeba przyznać, że to szczegóły zwykle decydują o ostatecznym charakterze wnętrza. W stylu eklektycznym mile widziane są wszystkie akcenty podkreślające osobowość i pasje właścicieli (typu pamiątki z podróży, nietuzinkowe figurki i dekoracje czy własne prace artystyczne). Wnętrza podkreśl również tekstyliami – własnoręcznie wykonywanymi serwetami, poszewkami na poduchy, wazonami czy abażurami. Najlepiej postawić na kilka wyrazistych dodatków, które będą wieść prym w nadawaniu rytmu całej stylizacji. Ogromną rolę odgrywają wspomniane już gałki do mebli. Za pomocą tej niewielkiej zmiany, możesz stworzyć niebywały efekt. Szczególnie jeśli przy jednym meblu znajdą się odmienne uchwyty meblowe.

Kup zieloną gałkę w stylu orient

Link do uchwytu drewienko

Eklektyzm w mieszkaniu to pomysł w sam raz dla indywidualistów, osób odważnych, lubiących przełamywać konwenansie. Kluczem do aranżacyjnego sukcesu w tym stylu jest artystyczne łączenie mebli i dodatków z różnych nurtów.

Photo by Samantha Gades on Unsplash

Komentarze do wpisu (0)

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl