DESIGN IS ALIVE

0
DESIGN IS ALIVE

DESIGN IS ALIVE

Design ma wielki wpływ na rzeczywistość. Przekonujemy się o tym za każdym razem gdy odwiedzamy polskie targi i konferencje z nim związane. Zainspirowani tym co przez cały czerwiec dzieje się na Śląsku, postanowiliśmy sprawdzić jakie eventy dotyczące designu zagoszczą jeszcze w tym roku w naszym kraju.

Design ma wielki wpływ na rzeczywistość. Przekonujemy się o tym za każdym razem gdy odwiedzamy polskie targi i konferencje z nim związane. Zainspirowani tym co przez cały czerwiec dzieje się na Śląsku, postanowiliśmy sprawdzić jakie eventy dotyczące designu zagoszczą jeszcze w tym roku w naszym kraju.

Zaczynamy od Śląskiego Czerwca projektowego, który ruszył na początku tego miesiąca i stanowi serię wydarzeń poświęconych sztuce użytkowej, które odbędą się na Śląsku.

W ramach akcji zaplanowano liczne wystawy, prezentacje, warsztaty , konkursy, pokazy filmów, wykłady, a nawet plener rzeźbiarski.

„Inicjatywa powstała przez zjednoczenie śląskich instytucji działających w obszarze designu, których wspólnym celem jest tworzenie warunków do rozwoju kreatywności projektowej upowszechniających wykorzystanie usług projektowych w życiu codziennym”.

Wydarzeń jest tak dużo, że nie sposób ich wszystkich opisać, zatem zapraszamy do kalendarium:www.czerwiecprojektowy.pl/kalendarium/

Hasłem tegorocznej edycji Gdynia Design Days jest „Miasto+”. O wpływie ludzi na tkankę miasta oraz to jak przestrzeń miejska kształtuje „tubylców” dowiecie się podczas licznych wystaw, warsztatów i imprez towarzyszących w dniach 4-13 lipca 2014r.

W programie panel z udziałem dr Huberta Bilewicza ”Czym jest miasto?”oraz spotkania z młodymi projektantami z Polski i z zagranicy, którzy jako obserwatorzy z zewnątrz zaprezentują świeże spojrzenie na region. Warto na pewno zwrócić uwagę na dwa projekty - ”Plaża 60+” oraz  ”Mobilne szklarnie miejskie – uprawa ogórka szklarniowego z widokiem na morze”.

Szczegółowy program będzie wkrótce dostepny pod adresem www.gdyniadesigndays.eu.

 Targi Dizajnu Vol 8 Kraków

W Krakowie już 15 czerwca w Forum Przestrzenie odbędą się ósme Targi Dizajnu.

Wystawcy pojawią się w siedmiu strefach: Moda, Akcesoria, Dom, BlackBox, Sport, Książka, Dziecko.

Tradycyjnie podczas Targów odbędzie się akcja: Poważna Kolorowanka – ilustratorzy dla dzieci, Akcja Psie Losy – pomoc dla schroniska dla zwierząt, Strefa Sport: Bike Polo,Longboardy, warsztat rowerowy dla dziewczyn.
Z nowości pojawi się strefa wyselekcjonowanego designu w kolorze czarnym – BlackBox oraz warsztaty.

Szczegóły: www.facebook.com/events/317360611746312/

Już we wrześniu Wawa Design Festiwal. Tegoroczna, druga edycja odbędzie się pod hasłem „Przynależność”.

Czekamy na szczegółowy program i czytamy co o festiwalu piszą jego autorzy:

” Wszystko, co robimy, kim jesteśmy, kim będziemy, jak zaprojektujemy własny i otaczający nas świat, zależy od tego skąd pochodzimy, gdzie i z kim się wychowaliśmy. Nasz lokalny bądź globalny patriotyzm jest wypadkową miejsca, w którym się urodziliśmy i wychowaliśmy. Świadomość i potrzeba indywidualnie rozumianego patriotyzmu tkwi w każdym z nas. Przedmiotem naszych badań stają się więc twórcy – artyści, projektanci, architekci, a więc grupa niejako reprezentacyjna, której efekty prac, wystawione na widok publiczny, automatycznie poddawane są najostrzejszej krytyce. Obserwujemy ich rozumienie patriotyzmu opartego nie na klasycznie rozumianych cechach narodowych, ale środowiska, potrzeby przynależności”.

www.facebook.com/WawaDesignFestiwal

 

Czy projektowanie może wnieść wartościowy wkład do procesu budowania Nowego Lepszego Świata w przyszłości czy teraźniejszości? Pod takim hasłem odbędzie się w październiku Łodź Design Festiwal. Jak zawsze warto.

www.lodzdesign.com

Jeśli możecie polecić inne wydarzenia związane z designem w których warto wziąć udział, zapraszamy do komentowania.

Komentarze do wpisu (0)

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl