Czym jest styl marynistyczny we wnętrzach?

0
Styl marynistyczny

Czym jest styl marynistyczny?

Styl marynistyczny to trend, który jest obecny zarówno w modzie jak i we wnętrzach od wielu lat. Modę tą zapoczątkowała królowa Wiktoria, która z okazji wycieczki statkiem ubrała czteroletniego księcia Edwarda w marynarski mundurek. Stylizacja przyjęła się momentalnie i zarówno dzieci jak i dorośli chętnie spacerowali po plaży w ubraniach nawiązujących do marynarskich trendów. Czy królowa była świadoma, że jej stylizacja stanie się początkiem do długotrwałego trendu?

Styl marynistyczny we wnętrzach

Zainteresowanie nadmorskim stylem życia bardzo szybko przeniosło się również do wnętrz. Postarzane, drewniane meble, pasy oraz czerwone dodatki zagościły na stałe nie tylko w domkach letniskowych, ale również w mieszkaniach w mieście.

styl marynarski we wnetrzu

Dziś elementu stylu marynistycznego chętnie wykorzystywane są w aranżacjach na każdą okazję. Żywe i wesołe kolory i drobne marynarskie akcenty pomagają nam choć na chwilę powrócić myślami do wakacji nad morzem i ponownie poczuć atmosferę tamtych dni.

Co za dużo to niezdrowo

Pamiętajmy, że przy urządzaniu wnętrz trzeba zachować umiar. Pozostawmy gładkie ściany, najlepiej w bieli, skupiając się przede wszystkim na dodatkach. Jeśli chcemy ozdobić ścianę - połóżmy tapetę w pasy na 1 z nich. Położenie tapety na wszystkich ścianach przytłoczy pomieszczenie. Jeśli mamy mniejszy budżet, zawsze pasy możemy namalować samodzielnie, za pomocą farby. Alternatywą będzie również boazeria, która w ostatnich czasach zdecydowanie wróciła do łask.

Uchwyty do szafek w stylu marynistycznym

Idealnym dodatkiem do pokoju marynistycznego będą oczywiście uchwyty do szafek w stylu marynistycznym. W swojej ofercie mamy:

 gałki w kształcie kuli bosmańskiej

 
 

gałka w granatowe paski

gałka w czerwone paski

 

Nic tylko wybierać i montować! :-) 

Komentarze do wpisu (0)

Godziny pracy: pon. - pt. 9:00 – 18:00 | tel: 601 485 889 | kontakt@regalka.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl